Як працівникам освіти організувати безпечний процес навчання – рекомендації
Шановні колеги! Після тривалого періоду дистанційного навчання і літніх канікул розпочався новий навчальний рік. Та пандемія COVID-19 все ще триває. Як організувати безпечні умови для себе і своїх вихованців, учнів та студентів? Хочемо звернути вашу увагу на дві нові постанови головного державного санітарного лікаря №8 від 25 серпня 2021 https://moz.gov.ua/.../%D0%9F%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0... та №9 від 26 серпня 2021 https://moz.gov.ua/.../%D0%9F%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0...
Ви маєте уважно вивчити ці документи і керуватися ними при організації освітнього процесу. Не забувайте, що саме на засновників і керівників закладів освіти покладається відповідальність за організацію та виконання протиепідемічних заходів.
Зокрема, затверджено перелік протиепідемічних заходів у дошкільних закладах освіти:
-дотримання гігієни рук. Використання антисептиків – лише у випадку, коли немає доступу до проточної води з милом;
- вимірювання температури дітям безконтактним термометром при вході у заклад, а раніше температуру мали перевіряти кожні 4 години із занесенням показників у журнал;
-ранкове приймання дитини та передачу її після закінчення дня вихователем на території закладу, проте за межами його будівлі;
-надання пріоритету фізичним активностям та іграм просто неба.
На період карантину у садочках заборонено:
-використовувати м’які іграшки;
-перебувати в приміщеннях у вуличному взутті (без змінного);
-організовувати батьківські збори (окрім тих, що проводяться дистанційно),
-запрошувати до закладу творчо-розважальні колективи та інших осіб, які не є його співробітниками.
Так само і для закладів загальної середньої, професійної, фахової передвищої та вищої освіти. Зверніть увагу, що попередня постанова головного державного санітарного лікаря № 4 втратила чинність, тепер ви керуєтеся постановою №9. Там чітко прописані вимоги щодо організації освітнього процесу та харчування, поводження з використаними засобами індивідуального захисту та вимоги до транспорту, який перевозить здобувачів освіти та працівників до закладу освіти.
ВАЖЛИВО! Учні 1 – 4 класів можуть входити до закладу освіти та перебувати і ньому без використання засобів індивідуального захисту. Учні старші 12 років обов’язково мають носити ЗІЗ, пересуваючись приміщеннями навчального закладу, водночас можуть не використовувати їх під час проведення занять.
Допуск персоналу до роботи – за умови використання засобів індивідуального захисту. Використання ЗІЗ під час спілкування між працівниками.
Вхід та перебування в закладі батьків – за умови використання масок, проведення термометрії та попереднього узгодження дій з керівником закладу.
Вашій увазі і рамкові пропозиції, які розробили наші колеги з м.Києва за посиланням https://don.kyivcity.gov.ua/news/11554.html.
Не забудьте також вакцинуватися – щеплення убезпечить вас від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби у разі інфікування.